VoltGuard sistem bileşenleri dinamik yük yönetimi sağlar, yani elektrikli aracınızı bir şarj istasyonu ile şarj ederken evde sorunsuz ve akıllı elektrik akımı tüketimi sağlar. Belirlenen sınırdan daha yüksek elektrik akımı tüketiminin neden olduğu bir elektrik kesintisinden evinizi koruyan bir elektrik şebekesine doğrudan bağlanacak şekilde tasarlanmıştır. Akıllı iletişim, evinizdeki her türlü beyaz eşyanın güncel tarifeleri hakkında bilgi dağıtımını da sağlar.

ShiftGuard İletişim Modülü

ShiftGuard modülü, öncelikle elektrikli araç şarj altyapısı içinde sinyallerin güç kablosu iletimi (Güç Hattı İletişimi) için tasarlanmış bir iletişim bileşenidir.

ShiftGuard PLC Modem, elektrikli araç şarj istasyonları için elektrik bağlantısının HomeGuard Rezidüel Kapasite Ölçer’den bilgi aktarmak için kullanılır. PortGuard Şarj Kontrol Ünitesinin, şarj akımını tam olarak besleme noktasında (dağıtım sayacında) mevcut elektrik akımına göre ayarlamasını sağlar.

PortGuard İletişim Modülü

PortGuard Şarj Kontrol Ünitesi, gerekli şarj istasyonu parametrelerini ayarlamak, şarj istasyonu durumunu belirtmek ve elektrikli araçların güvenli şarjı için servis ve ek cihazları kontrol etmek için kullanılır. Bu modül elektrikli araç şarj istasyonlarına kurulur.

HomeGuard Artık Kapasite Ölçer

HomeGuard Artık Kapasite Ölçer, öncelikle elektrikli araç şarj istasyonlarının şarj akımını düzenlemek için kullanılan bir cihazdır.

HomeGuard Meter’ın ana işlevi, elektrik akımı akışını yeterli hassasiyetle ölçmek ve bu akımı gerçek zamanlı olarak ayarlanan limitle karşılaştırmaktır. Prensip, kontrol ünitesine artık akım (güç) hakkında bilgi sağlamaktır. Kontrol ünitesi daha sonra bir elektrikli aracın mümkün olan maksimum şarj akımını ayarlar. Bu, şarj istasyonunun maksimum akımının asla mevcut akımı aşmamasını ve ana devre kesicinin kapanmamasını sağlar.

 Amaç, elektrikli araçları normal ev işletimini etkilemeden mevcut maksimum akımla şarj etmektir.